Marie Refvensköld – Akvarell & Akryl

30 juli – 2 augusti, 2020

 


Maja Moberg – Måleri 

6 – 9 augusti, 2020

 



David Kihlberg – Måleri

10 – 16 augusti, 2020

 



Helena Schärberg
 – Måleri

XLNC GOTHENBURG står för musik & merch på vernissagen 29 maj

20 – 23 augusti

 



Ann-Chatrin Lasu Forsén – Olja

3 – 6 september, 2020

 


Lisa Hult Sandgren – Akvarell

17 – 20 september, 2020

 



Lasse Eriksson – Akvarell

21 september – 4 oktober

 



Mats Wieslander
– Mixed Media på plåt

8 – 11 oktober

 



Kristina Wass
– Måleri & Objekt

16 – 21 okt

 


Ylva Junfelt – Måleri & Skulptur

22 – 25 oktober

 



Lisa Öman – Måleri

30 okt – 8 nov

 


Grupputställning:


Gunilla Hyltén-Cavallius
– Broderi & Akvarell


Helena Sandström

– Måleri & Textil

Anna-Stina Sandelius
– Smycken

12 – 15 november, 2020

 



Angelica Markén – Måleri

16 – 29 november, 2020

 



Ann-Chatrin Lasu Forsén – Olja

3 – 6 december, 2020

 



Evalena Jönsson Lunde – Skulpturer

13 – 20 december, 2020

 


2021


Hellen P Toivola – Mixed Media & Måleri

25 – 28 mars, 2021

 


Marit Bergelin Ilis – Måleri

8 – 11 april

 



Grupputställning:


Maud Löfberg – Masker


Marianne Irmelid – Akvarell

 


Marie-louise Forsberg Karlgren
– Hattar

 

Tove Irmelid Foto, Måleri

22 – 25 april, 2021

 


Henrik Sjöström – Måleri

20 – 27 maj, 2021

 


2020

SOMMARSTÄNGT

JULI:

Marie Refvensköld – Akvarell & Akryl
30 juli – 2 augusti

AUGUSTI:

Maja Moberg – Måleri & Objekt
6 – 9 augusti

David Kihlberg – Måleri
10 – 16 augusti

Helena Schärberg – Måleri
20 – 23 augusti

SEPTEMBER:

Ann-Chatrin Lasu Forsén – Olja
3 – 6 september

Lisa Hult Sandgren – Akvarellmåleri
17 – 20 september

Lasse Eriksson – Måleri
21 september – 4 oktober

OKTOBER:

Mats Wieslander – Mixed Media på Plåt
8 – 11 oktober

Kristina Wass – Måleri & Objekt
16 – 21 okt

Ylva Junfelt – Måleri & Skulptur
22 – 25 oktober

NOVEMBER:

Lisa Öman – Måleri
30 okt – 8 nov

Grupputställning:
Gunilla Hyltén-Cavallius – Broderi & Akvarell
Helena Sandström – Måleri & Textil
Anna-Stina Sandelius – Smycken
12 – 15 november

Angelica Markén – Måleri
16 – 29 november

DECEMBER:

Ann-Chatrin Lasu Forsén – Olja
3 – 6 december

Evalena Jönsson Lunde – Skulptur & Måleri
13 – 20 december

2021:

MARS

Hellen P Toivola – Mixed Media & Måleri
25 – 28 mars

APRIL
Marit Bergelin Ilis
8 – 11 april

Grupputställning:
Maud Löfberg – Masker
Marianne Irmelid – Akvarell
Marie-louise Forsberg Karlgren – Hattar
Tove Irmelid – Foto, måleri
22 – 25 april

MAJ
Henrik Sjöström – Måleri
20 – 27 maj

 

© Lord & Lydia 2020