Pop-up butik: Gunilla y sus Zapatos

Färgstarka Spanska skor

1-3 mars


The International School of Gothenburg

Estetelevernas avslutningsutställning

19 – 22 mars

 


Matilda Rossing – Måleri

26 – 29 mars, 2020

 




Kristina Wass – Måleri & Skulptur

’Fåglarna smyger sig in…’

 18 – 22 April, 2020

 


Maja Moberg – Måleri 

7 – 17 maj, 2020

 



Konstlinjen på Nordiska Folkhögskolan

19-20 maj, 2020

 


Helena Schärberg – Måleri

XLNC GOTHENBURG står för musik & merch på vernissagen 29 maj

28 – 31 Maj

 


Marie Refvensköld – Akvarell & Akryl

30 juli – 2 augusti, 2020

 



David Kihlberg – Måleri

10 – 16 augusti, 2020

 


Hellen P Toivola – Mixed Media & Måleri

27 – 30 augusti, 2020

 


Ann-Chatrin Lasu Forsén – Olja

3 – 6 september, 2020


Lisa Hult Sandgren – Akvarell

17 – 20 september, 2020

 


 

Lasse Eriksson – Akvarell

21 september – 4 oktober

 


Mats Wieslander – Mixed Media på plåt

8 – 11 oktober

 


Ylva Junfelt – Måleri & Skulptur

22 – 25 oktober

 


Gunilla Hyltén-Cavallius
– Broderi & Akvarell

Helena Sandström
– Måleri & Textil

Anna-Stina Sandelius
– Smycken

12 – 15 november, 2020

 



Angelica Markén – Måleri

16 – 29 november, 2020

 


Ann-Chatrin Lasu Forsén – Olja

3 – 6 december, 2020

 


Evalena Jönsson Lunde – Skulpturer

13 – 20 december, 2020

 


2021

  

Maud Löfberg
– Masker

Marianne Irmelid
– Akvarell

Marie-louise Forsberg Karlgren
– Hattar

Tove Irmelid
– Foto, måleri

April

2020

MARS:

Pop-up Butik: La Gunilla y sus zapatos
1 – 3 mars

The International School of Gothenburg
Estetelevernas avslutningsutställning
19 – 22 mars

Matilda Rossing – Måleri
26 – 29 mars

APRIL:

Kristina Wass – Måleri & Skulptur
18 – 22 April

MAJ:

Maja Moberg – Måleri 
7 – 17 maj

Konstlinjen på Nordiska Folkhögskolan
19-20 maj

Helena Schärberg – Måleri
28 – 31 Maj

JULI:

Marie Refvensköld – Akvarell & Akryl
30 juli – 2 augusti

AUGUSTI:

David Kihlberg – Måleri
10 – 16 augusti

Hellen P Toivola – Mixed Media & Måleri
27 – 30 augusti

SEPTEMBER:

Ann-Chatrin Lasu Forsén – Olja
3 – 6 september

Lisa Hult Sandgren – Akvarellmåleri
17 – 20 september

Lasse Eriksson – Måleri
21 september – 4 oktober

OKTOBER:

Mats Wieslander – Mixed Media på Plåt
8 – 11 oktober

Ylva Junfelt – Måleri & Skulptur
22 – 25 oktober

NOVEMBER:

Gunilla Hyltén-Cavallius – Broderi & Akvarell
Helena Sandström – Måleri & Textil
Anna-Stina Sandelius – Smycken
12 – 15 november

Angelica Markén – Måleri
16 – 29 november

DECEMBER:

Ann-Chatrin Lasu Forsén – Olja
3 – 6 december

Evalena Jönsson Lunde – Skulptur & Måleri
13 – 20 december

2021:
APRIL

Maud Löfberg – Masker
Marianne Irmelid – Akvarell
Marie-louise Forsberg Karlgren – Hattar

© Lord & Lydia 2020